Kalosze damskie krótkie czy długie – które wybrać?

modne kalosze panterka

W sklepach coraz częściej pojawiają się kalosze – zarówno w sieciówkach jak i w designerskich butikach. To praktyczne obuwie idealne na zimową pluchę czy deszcze, ale także na grzybobranie i długie spacery z psem. Od kilku lat stają się też niemal obowiązkowym dodatkiem na różne festiwale muzyczne i pojawiają się w nich sławne osoby. Szeroka oferta sklepów pozwala na dopasowanie ich do niemal każdego stylu.

Kalosze damskie krótkie czy długie – które wybrać?

W sprzedaży dostępne są różne modele, można znaleźć zarówno długie damskie kalosze, które przypominają oficerki oraz krótsze wersje, które przypominają klasyczne sztyblety. Coraz częściej można znaleźć także kalosze, które są pikowane, błyszczące lub matowe. Dostępne są również modele z dekoracyjnymi elementami takimi jak guziki czy kokardy. Długość wybieranych kaloszy powinna być dopasowana do sylwetki jak i do trybu życia. Krótkie kalosze DeeZee sprawdzą się podczas umiarkowanych opadów, natomiast dłuższe przydadzą się podczas intensywnego padania deszczu oraz gdy przychodzi ocieplenie i pojawiają się roztopy. 

Z jakiego materiału wykonane są kalosze?

Kalosze wykonywane są z gumy lub poliuretanu. Najtańsze modele nie zawsze są odpowiednio wyprofilowane, a guma sprawia, że są o wiele cięższe od modeli wykonanych z lżejszego materiału. Przed decyzją o zakupie najlepiej jest przymierzyć różne modele oraz zobaczyć czy obuwie pasuje do stopy. Warto zwrócić uwagę na podeszwę – najlepsze są te, które mają wyżłobienia i nie są zbyt śliskie w kontakcie z podłożem. 

Choć kalosze najczęściej kojarzą się z ogrodnictwem, współcześnie to bardzo popularny rodzaj obuwia, który zabezpiecza stopy przed zamoknięciem, ale również chroni od błota czy śniegu. Są łatwe do czyszczenia, a dodatkowo ich wygląd może przypominać bardziej zwykłe obuwie niż „tradycyjne” kalosze.