Botki na obcasie, czy na płaskiej podeszwie – które wybrać?

botki kowbojskie na lato

Na rynku obuwniczym dostępne są różnorodne rodzaje butów. Można je podzielić ze względu na materiał z jakiego zostały wykonane, model jaki prezentują, a także podeszwę, którą posiadają. W związku z tym faktem dzieląc buty na materiał, z którego zostały wykonane możemy wyróżnić te ze skóry ekologicznej, naturalnej, zamszowej oraz buty materiałowe. Kolejnym kryterium podziału jest model butów. W związku z tym wyróżniamy baleriny, sandały, sztyblety, botki, workery czy tenisówki. Ostatnim kryterium podziału jest podeszwa buta. Buty na koturnie, platformie, obcasie, czy płaskiej podeszwie – to właśnie o nich mowa biorąc pod uwagę ostatnie kryterium podziału.

Jak powszechnie wiadomo buty na obcasie DeeZee są symbolem kobiecości. W związku z tym wiele pań konsekwentnie zakłada je do codziennego outfitu. Część kobiet jednak traktuje buty na obcasie jako te kojarzące się z brakiem wygody i wkładają je tylko na specjalne okazje lub w ogóle rezygnują z ich noszenia. Jak się jednak okazuje nie każde dostępne buty na obcasie są niewygodne. Przykładem mogą być botki na obcasie wybierane przez szerokie grono użytkowniczek. Występują one również i w wersji bez obcasa, dlatego ich druga wersja uważana jest za tą wygodniejszą. 

Powyżej przedstawione twierdzenie klientek jest mocno krzywdzące dla botków na obcasie. Wielu paniom będzie ciężko uwierzyć w to, ze wygodne damskie botki na obcasie również istnieją i warto je nosić. Mało która kobieta rezygnująca z obcasów będzie skłonna uwierzyć w to, że jakiekolwiek buty na obcasie mogą być wygodne. Tak się jednak składa, że botki należą właśnie do tych butów. 

W związku z powyższym, możemy odpowiedzieć sobie na zadane w temacie artykułu pytanie – jaki rodzaj botków wybrać? Otóż oba rodzaje są na tyle wygodne, że z powodzeniem mogą być traktowane zamiennie.