Damskie klapki – gustowne czy klasyczne?

zielone klapki z futerkiem

Lekkie i komfortowe czy raczej stylowe – na koturnie na przykład? Inaczej mówiąc: tzw. „szybkobiegi” czy eleganckie? Które z nich zajmują najwięcej miejsca w szafce z butami i po które kobiety sięgają najczęściej?

Oczywiście zależne jest to nie tylko od indywidualnego stylu pań, ale w dużej mierze także od propozycji, jakie oferują domy obuwnicze. Wprawdzie klapki są ponadczasowe i potrafią się oprzeć wielu trendom, niemniej obowiązująca w danym roku moda na pewno także ma na to wpływ.

Szeroki wybór obuwia na lato?

Przekrój jest ogromny. W sezonowych kolekcjach bez problemu znajdziemy zarówno te, które nie obciążą kieszeni (a i tak zapewnią komfort użytkowania), jak i wymyślne, markowe cacka.

Chcąc kupić klapki można zawężać obszar poszukiwań poprzez eliminację właśnie ze względu na cenę. Te np. na płaskiej, 2-centymetrowej podeszwie w stylu sportowym będą nas kosztować już ok. 80zł (skóra ekologiczna), choć za cholewkę ze skóry naturalnej zapłacimy oczywiście nieco więcej.

Oprócz kryterium cenowego dla wielu pań ważna też będzie jakość wykonania buta – i tu niemal każda ma swoje ulubione i sprawdzone marki. Ale i tak, jeśli koncentrujemy się tylko na jednej – wybór nadal nie jest prosty. Teraz podstawowym pytaniem staje się: do czego są mi potrzebne i jak je będę użytkować, bowiem klapki damskie są tak urozmaicone, że można dokonywać wyboru pomiędzy stylem klasycznym a eleganckim.

Damskie klapki klasyczne, na niskim obcasie lub płaskiej podeszwie i z odkrytymi palcami – o ile są dobrze dobrane – pasują zarówno do dżinsowej spódniczki i białej koszuli, albo inny model do t-shirta i krótkich spodenek. Innymi słowy klapki damskie z klasycznej linii sprawdzą się zarówno na spotkaniu towarzyskim jak i na wakacjach. A w biznesie?

Tu także jest miejsce dla klapek, ale bardziej sprawdzą się modele eleganckie. Bez problemu dostaniemy w sklepach szeroki wybór klapek na szpilce lub innym (często wymyślnym) wysokim obcasie, ponieważ szyk i gustowny styl to także domena damskich klapek.